ПРАВО НА ВТРАТУ РОБОТИ В УМОВАХ КОРОНАВІРУСУ
DOI:
https://doi.org/10.26661/hst-2022-10-87-09Ключові слова:
Covid, вірус, зайнятість, трудове правоАнотація
Актуальність дослідження. У даному дослідженні, по-перше, виходячи з правової природи трудового договору, буде наголошено на обов’язках, які покладаються на працівників і роботодавців, та на правовій основі цих обов’язків. Тоді право роботодавців, які не виконують свої обов’язки, передбачені Кодексом зобов’язань № 6098, Законом про працю № 4857, Законом про охорону праці № 6331 та Положенням про охорону праці, у контексті елементів яких розглянуто обсяг цього права та відповідальність роботодавця, який не захищає своїх працівників. Основна проблема: роботодавці зобов’язані вживати всіх запобіжних заходів для продовження своєї виробничої чи сервісної діяльності, в рамках правил, регламентованих відповідними та уповноваженими установами, проти Covid-19, який спричиняє такі великі зміни у нашому повсякденному житті, у тому числі в умовах праці. У статті робиться висновок: Важливо, щоб заходи, вжиті в рамках аналізу всіх цих причин, були дотримані, і якщо запобіжні заходи не вжито або не дотримано, працівники знають свої наявні права і користуються ними, коли це необхідно. Новизна: новизна теми полягає в тому, що ця стаття прагне розкрити нову проблему. Використана методологія включала аналіз наукової літератури, законів і нормативно-правових актів, описовий, аналітичний, порівняльний та логічний методи. Висновок. Це обов’язок, що випливає як із Закону, так і з трудового договору. Якщо роботодавець або адміністрація надасть позитивну відповідь на прохання про ухилення від роботи, про що повідомляється в сповіщенні, це право стає доступним працівникам до вжиття необхідних заходів. У ситуації, коли вимога утриматися від роботи, незважаючи на наявність небезпеки, задовольняється негативно, на перший план виходить юридична і навіть кримінальна відповідальність тих, хто відмовляється від прохання у рамках можливого відшкодування збитків. Так само роботодавець може нести відповідальність за збитки, що виникли внаслідок невиконання роботодавцем заходів щодо Covid-19, які він зобов’язаний захищати та стежити за працівником.
Посилання
Süzek, S. (2007). Suspension of Employment and Unpaid Leaves, Dokuz Eylül Law Faculty Journal.
Süzek, S. (2018). Labor Law. Beta Publishing, Fifteenth Edition.
Ekmekçi, Ö.Y. (2020). Esra, Individual Labor Law Lessons, Twelve Plates Publishing, Second Edition.
Tuncay, A. Can, (1982). Principle of Equal Treatment in Labor Law. Istanbul: University Press.
Caniklioğlu, N. (2012). Employer Obligations Envisioned in the Occupational Health and Safety Law No. 6331. Turkish Soil, Ceramic, Cement and Glass Industry Employers’ Union, Labor Legislation Seminar Notes, Antalya.
Kılkış, İ. (2013). A New Era in Occupational Health and Safety: Law No. 6331 on Occupational Health and Safety (İSGK), “Work, Power” Journal of Industrial Relations and Human Resources.
Çelik, N., Caniklioğlu, Nurşen, & Canbolat, T. (2020). Labor Law Lessons. Beta Publishing, Thirty-Third Edition.
Sur, M. (2005). Employee’s Right to Avoid Work, A. Can Tuncay’a Gift. Legal Publishing.
Pehlıvan, M. (2020). Karaelmas Journal of Occupational Health and Safety, Employee’s Right to Avoid Work in Law No. 6331 on Occupational Health and Safety and the Coronavirus Outbreak.
Özdemir, E., (2020). Occupational Health and Safety Courses, Vedat Kitapçılık, First Edition.
Demircioğlu, A. M., & Kaplan, Hasan, A. (2016). Occupational Health and Safety with Questions, Beta Publishing, First Edition.
Mollamahmutoğlu, H. A. (2014). Muhittin, Labor Law, Turhan Bookstore, Sixth Edition.
Öztürk, S., G., (2013). Legal Consequences of Violation of Occupational Health and Safety Obligations, PhD Thesis.
Akın, L. (2020). Possible Effects of Covid-19 on Business Relations. Cement Employer Magazine.
Akın, L. (2020). Possible Effects of Covid-19 on Business Relations. Cement Employer Magazine.
Engin, M. (2003). Draft New Labor Law and Employee’s Right to Avoid Work, Dokuz Eylül University Faculty of Law Journal.
Baycık, G/. /Türkşen, Ö., Dinç, & I., Ceysu, (2021). Occupational Health and Safety Precautions to be Taken in the COVID-19 Outbreak. Journal of Social Security, 2021.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу