Міжнародні організації та їх роль у вирішенні глобальних проблем щодо врегулювання політичних конфліктів
DOI:
https://doi.org/10.26661/hst-2021-9-86-11Ключові слова:
міжнародні організації, політичні конфлікти, зовнішньополітичні конфлікти, міжнародні конфлікти, глобальні проблеми людства, функції міжнародних організаційАнотація
У статті поведено аналіз останніх досліджень і публікацій стосовно обраної теми, розглянуто поняття міжнародні організації, визначено специфіку політичних конфліктів та розглянуто вплив факторів та роль міжнародних організацій у їх вирішенні на міжнародній арені. Актуальність теми дослідження полягає в тому, що сьогодні, в період бурхливого розвитку науково-технічного прогресу, існування держав неможливе без їх взаємодії. Ця взаємодія може здійснюється через економічні та політичні відносини. Співробітництво між державами здійснюється саме за допомогою міжнародних організацій, які не тільки регулюють міждержавних відносин, а й приймають рішення щодо розв’язання гострих проблем в сфері міжнародних відносин мирними засобами. Мета статті полягає у дослідженні міжнародних організації та їх ролі у вирішенні сучасних політичних конфліктів на міжнародній арені. Завдання дослідження: виявити особливості сучасних уявлень про міжнародні організації; визначити специфіку політичних конфліктів та розглянути вплив факторів та роль міжнародних організацій у їх вирішенні на міжнародній арені. Методологія полягає в застосуванні аналітичного та системного методів дослідження. Науковою новизною дослідження є виокремлення різноманітних ефективних засобів впливу на вирішення сучасних політичних конфліктів на міжнародній арені та встановленні значимості в даному процесі міжнародних організацій. Перспективою подальших досліджень є розроблення шляхів протидії політичним конфліктам та формування механізмів за допомогою яких відбудеться їх врегулювання в міжнародному контексті.
Посилання
Alyeksyeyenko, I.V. (2021). Hlobalʹni problemy mizhnarodnykh vidnosyn ta svitovoyi polityky: bezpekovyy vymir: pidruchnyk. Dnipro: DDUVS. 164.
Bekyashev, K. A. (2009). Mezhdunarodnoe publychnoe pravo: ucheb. 5-e yzd., pererab. y dop. M.: Prospekt. 1008.
Vyshcha rada pravosuddya. URL: http://www.vru.gov.ua/international/13 (data zvernennya 18.12.21).
Voronkova, A.E., Yerokhina, L.V., & Ryabenko, L.I. (2006). Mizhnarodni ekonomichni orhanizatsiyi: navchalʹnyy posibnyk. K.: VD «Profesional». 352.
Danylenko, O.YU., & Serhiyenko, T.I. (2020). Politychnyy konflikt yak forma politychnoho rozvytku. Tyzhdenʹ nauky-2020. Yurydychnyy fakulʹtet. Tezy dopovidey naukovo-praktychnoyi konferentsiyi, Zaporizhzhya, 13–17 kvitnya 2020 r. [Elektronnyy resurs] / Redkol.: V. V. Naumyk (vidpov. red.) Elektron. dani. Zaporizhzhya: NU «Zaporizʹka politekhnika». 148-150.
Zahalʹna informatsiya pro NATO. URL: http://www.center.gov.ua/component/k2/item (data zvernennya 18.12.21).
Kalamkaryan R. A. (2004). Mezhdunarodnoe pravo: Uchebnyk. M.: Yzd-vo Éskmo. 688s.
Kindratetsʹ O. M. (2016). Deyaki aspekty rozvʺyazannya politychnykh konfliktiv v Ukrayini. Visnyk Natsionalʹnoho universytetu «Yurydychna akademiya Ukrayiny imeni Yaroslava Mudroho». Seriya: Sotsiolohiya. № 3. S. 204-207.
Kozak, YU.H. (2007). Mizhnarodni orhanizatsiyi. K.: Tsentr navchalʹnoyi literatury. 440s.
Kuchyk, O. Evolyutsiya ponyattya mizhnarodnoyi orhanizatsiyi: teoretyko-metodolohichnyy aspekt. URL: https://intrel.lnu.edu.ua/wp-content/uploads/2015/10/VLNU_Mv_2012_30_6.pdf (data zvernennya 18.12.21).
Likarchuk, D. S. Rolʹ mizhnarodnykh orhanizatsiy u vrehulyuvanni zovnishnʹopolitychnykh konfliktiv. URL: http://international-relations.knukim.edu.ua/article/view/203663/203385 (data zvernennya 17.12.21).
Lukashuk, Y. Y. (2005). Mezhdunarodnoe pravo: Osobennaya chastʹ: uchebnyk dlya studentov yurydycheskykh fakulʹtetov y vuzov. Yzd. 3-e, pererab. y dop. M.: Volters Kluver. 517.
Mokiy, A. I., Yakhno, T. P., & Babetsʹ , I. H. (2011). Mizhnarodni orhanizatsiyi. Navch. posib. K.: Tsentr uchbovoyi literatury. 280.
Morozov, H. Y. (1974). Mezhdunarodnye orhanyzatsyy. Nekotorye problemy teoryy. 2-e yzd. Moskva: Myslʹ. 332.
Nazarovsʹka, I. H. (2012). Osnovni subʺyekty preventyvnoyi dyplomatiyi. Aktualʹni problemy mizhnarodnykh vidnosyn. Vyp. 108 (Chastyna I). 115.
Orhanizatsiya z bezpeky i spivrobitnytstva v Yevropi (OBSYE). URL: https://mtu.gov.ua/content/organizaciya-z-bezpeki-i-spivrobitnictva-v-evropi-obse.html (data zvernennya 18.12.21).
Pro Radu Yevropy. URL: https://www.coe.int/uk/web/kyiv/the-coe/about-coe (data zvernennya 18.12.21).
Serhiyenko, T.I. (2019). Naslidky vplyvu destruktyvnykh yavyshch na rozvytok ukrayinsʹkoho suspilʹstva v umovakh politychnoyi konfliktnosti v suchasniy Ukrayini. The 11th International youth conference «Perspectives of science and education» (August 2, 2019) SLOVOWORD, New York, USA. R.292-303
Serhiyenko, T.I. (2018). Rolʹ rehionalʹnoyi polityky YES u formuvanni yevropeysʹkoyi identychnosti. Visnyk mariupolʹsʹkoho derzhavnoho universytetu seriya: istoriya. Politolohiya. Vyp. 22-23. 253-262.
Skrypnyk, O.M. (2011). Istori mizhnarodnykh orhanizatsiy: [navch.posibnyk]. Umanʹ. 226s.
Tymchenko, L.D. (2012). Mizhnarodne pravo [Tekst]: pidruchnyk. K.: Znannya. 631.
Tkachenko, A.M., Voronkova, V.H., Tkachenko, M.O. (2009). Mizhnarodni ekonomichni vidnosyny. Navchalʹnyy posibnyk K.:«Vydavnychyy dim «Profesional. 352
Tsilisnistʹ sektoru bezpeky. Mizhnarodni orhanizatsiyi. URL: https://securitysectorintegrity.com/uk (data zvernennya 18.12.21).
Shcho take Svitovyy Bank? URL: https://www.hneu.edu.ua/shho-take-svitovyj-bank/ (data zvernennya 18.12.21).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 Tetiana Sergiienko, Nadiia Babarykina
![Creative Commons License](http://i.creativecommons.org/l/by/4.0/88x31.png)
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу