Особливості та тенденції розвитку політичної культури українського суспільства в умовах гібридної війни
DOI:
https://doi.org/10.26661/hst-2020-7-84-07Ключові слова:
політична культура, політична свідомість, політична орієнтація, політичний процес, суспільство, соціум, гібридна війнаАнотація
У статті проведено аналіз останніх досліджень і публікацій стосовно обраної теми, розглянуто поняття політичної культури, проаналізовано підходи до класифікації політичної культури, обґрунтовано стан і перспективи формування в українському суспільстві. Актуальність теми дослідження полягає в тому, що політична культура як явище суспільного життя містить чуттєві й теоретичні, ціннісні й нормативні, раціональні й підсвідомі уявлення громадян, які допомагають їм усвідомити й розвинути всебічні зв'язки з інститутами влади й між собою щодо участі в управлінні суспільством і державою. В умовах гібридної війни вивчення факторів впливу та особливості політичної культури сучасного українського суспільства набуває особливого значення. Події які сьогодні відбуваються в Україні, спрямовані на руйнування свідомості та суб’єктивності індивідуумів, соціуму та нації в цілому, що впливає на формування політичної культури суспільства. Для того, щоб краще розуміти специфіку неоднозначної ситуації в Україні, як політичної, так і економічної, необхідно проаналізувати особливості політичної культури сучасного української суспільства та останні тенденції її трансформації.
Мета статті полягає у дослідженні особливостей та тенденцій розвитку політичної культури українського суспільства в умовах гібридної війни. Завдання дослідження: виявити особливості сучасних уявлень про політичну культуру; визначити специфіку політичної культури українського суспільства; розглянути вплив внутрішніх і зовнішніх чинників на формування політичної свідомості в умовах гібридної війни. Методологія полягає в застосуванні аналітичного та системного методів дослідження. Науковою новизною дослідження є виокремлення різноманітних впливів на руйнування свідомості індивідуумів та соціуму що безпосередньо впливають на формування політичної культури в умовах гібридної війни. Перспективою подальших досліджень є розроблення шляхів протидії гібридній війні та удосконалення механізмів за допомогою яких відбудеться об’єднання українського суспільства в єдину політичну націю.
Посилання
Arabadzhyyev D. YU. & Serhiyenko T. I. (2019). Manipulyuvannya svidomistyu suspilʹstva v umovakh informatsiynoyi ta hibrydnoyi viyny v Ukrayini konfliktnosti. Hileya: naukovyy visnyk. K.: «Vydavnytstvo «Hileya». Vyp. 146 (№ 7). CH. 3. Politychni nauky. 12-153.
Arabadzhyyev D. YU. & Serhiyenko T. I. (2020). Osnovni napryamy rozvytku i stanovlennya politychnoyi systemy Ukrayiny v umovakh suchasnoyi hibrydnoyi viyny. Suchasna ukrayinsʹka derzhava: vektory rozvytku ta shlyakhy mobilizatsiyi resursiv: materialy Pʺyatoyi Vseukrayinsʹkoyi naukovo-praktychnoyi konferentsiyi, m. Odesa, 3 kvitnya 2020 roku. Odesa: DZ «Pivdennoukrayinsʹkyy natsionalʹnyy pedahohichnyy universytet imeni K. D. Ushynsʹkoho», Tsentr sotsialʹno-politychnykh doslidzhenʹ «Politicus». 13-18.
Arabadzhyyev D. YU. & Serhiyenko T .I. (2019). Osoblyvosti rozvytku suchasnoho informatsiynoho suspilʹstva v Ukrayini v umovakh politychnoyi konfliktnosti. The 2 nd International scientific and practical conference «Scientific achievements of modern society» (October 9-11, 2019). Cognum Publishing House, Liverpool, United Kingdom. S.74-79.
Babarykina N. A. (2014). Hromadyansʹke suspilʹstvo yak zasib harmonizatsiyi vidnosyn mizh derzhavoyu i hromadyanamy. Hrani. № 11. S. 71-76.
Babarykina N. A. & Serhiyenko T I. (2019). Stan informatsiyno-psykholohichnoyi bezpeky osobystosti yak vymirnyk zrilosti hromadyansʹkoho suspilʹstva. Suchasni tekhnolohiyi v rozvytku ekonomiky ta dobrobutu lyudyny. Kolektyvna monohrafiya. Za redaktsiyeyu T. Nestorenka ta M. Havrona-Chapusheka. Katovitse, Vydavnytstvo Tekhnolohichnoho universytetu, 295, (Pidrozdil u kolektyvniy monohrafiyi), 244–251.
Gadzhiyev, K. S. (2019). Politologiya: Uchebnik. N. Moskva: NITS INFRA-M, 384 s.
Pocheptsov G. G. ( 2019). Virtualʹnye voyny. Feyki. Kharʹkov: Folio. 507.
Serhiyenko T., Kraynik O. & Berezhna O. (2020). Sotsialʹno-ekonomichni komponenty intehratsiynoyi polityky suchasnoho ukrayinsʹkoho suspilʹstva v umovakh informatsiyno-psykholohichnoyi viyny. Vydano Ekonomichnym universytetom u Bratyslavi. Ekspertna perevirka, vidpovidalʹna za orhanizatsiynyy komitet EDAMBA, 443 - 450.
Tsarenko O. O. (2013). Politychna kulʹtura yak chynnyk vplyvu na politychnu povedinku hromadyan. Panorama politolohichnykh studiy. Vyp. 10. 176-182.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Tetiana Sergiienko, Nadiia Babarykina
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу