Переживання стресу під час пандемії коронавірусу COVID-19: перспектива швидкої допомоги
DOI:
https://doi.org/10.26661/hst-2021-8-85-12Ключові слова:
стрес, пандемія COVID-19, швидка допомогаАнотація
Повсякденне життя людини повне стресів і напруг, часто нинішній вік називають епохою стресів. Вплив стресу на професійну діяльність стає однією з найбільш актуальних тем. Одна з таких професійних сфер діяльності включає лікарів швидкої допомоги (Larsson et al., 2016 року; Laima et al., 2015; Aw et al., 2012).
Недавній стрес під час пандемії коронавірусу - одна з найбільш чутливих і актуальних проблем. Машини швидкої допомоги у даний час працюють в особливо важких умовах, щодня стикаючись з нестандартними ситуаціями, отримуючи широкий спектр нової інформації, мінливі умови праці і підвищені навантаження. Тому метою даної роботи є оцінка стресу, випробуваного під час пандемії коронавірусу COVID-19, з точки зору персоналу швидкої допомоги. Мета дослідження - оцінити стрес, пережитий під час пандемії, з точки зору персоналу швидкої допомоги. Проблема дослідження - який стрес відчувають під час пандемії коронавірусу COVID-19 з точки зору персоналу швидкої допомоги? Завдання дослідження: визначити поняття стресу і його чинників у теоретичному аспекті. Оцінити стрес, який відчувають працівники швидкої допомоги під час пандемії коронавірусу COVID-19. Порівняти стрес, який зазнав маленьке місто X і місто Y під час пандемії коронавірусу, з точки зору персоналу швидкої допомоги. Об'єкти дослідження проводилися на станціях швидкої допомоги міста X і міста Y. В ході кількісного дослідження співробітники станцій швидкої допомоги міста X і Y були опитані за допомогою анонімної анкети. Обґрунтовано використану методику - аналіз наукової літератури, анкетне опитування, описовий статистичний аналіз. У дослідженні взяли участь 60 респондентів. Вибірка дослідження - об'єкт: респондент - співробітники швидкої допомоги, що працюють в X міських і Y міських станціях швидкої допомоги. В ході дослідження було опитано 30 працівників швидкої допомоги з двох різних міст і установ (місто X і місто Y). Між цими двома установами було проведено порівняльний аналіз.
Посилання
Larsson, G., Maire, M., & Shakhnarovich, G. (2016, October). Learning representations for automatic colorization. In European conference on computer vision (pp. 577-593). Springer, Cham.
Laima, L., Xiaoyue, T., Zelong, L., Guangnan, L., Xiang, Z., Jigui, C., & Yucheng, W. (2015). Preparation and properties of W-15Cu composite by electroless plating and powder metallurgy. Rare Metal Materials and Engineering, 44(12), 3005-3008.
Ahwal, S., & Arora, S. (2015). Workplace stress for nurses in emergency department. IJETN, 1(2), 17-21.
Rasouli, Z. (2012). The relation between occupational stress and job burnout with productivity in pilots. Scientific and Research Journal of Medical University of IRI Army, 10, 133-137.
Schub, K. (2018). Relationship between musculoskeletal disorders, job demands, and burnout among emergency nurses. Journal of Advanced nursing, 34(3), 85-91.
Turan, A., Kurtulan, E. (2020). Experiences of Stress in Accident and Emergency Nurses. International Journal of Nursing Studies, 41, 247-254.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Virginija Gutienė, Monika Globytė
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу