КОНЦЕПЦІЯ ЛЮДСЬКОГО КАПІТАЛУ В УМОВАХ ЦИФРОВІЗАЦІЇ
DOI:
https://doi.org/10.26661/hst-2020-5-82-14Ключові слова:
людський капітал, цифровізація, Четверта промислова революція, цифрові навички і вмінняАнотація
Актуальність дослідження у тому, що умови цифровізації вимагають упровадження на всіх рівнях управління концепції людського капіталу, націленої на використання всі можливостей і їх трансформацію у виробничі процеси. Концепція набула широкого розповсюдження в США, а з початку 60-х років ХХ ст. по всьому світі і вибухове підвищення інтересу до теми людського чинника та вкладеного у нього капіталу було обумовлене визнанням високої його віддачі в умовах Четвертої промислової революції. Дійсність підтвердила факт залежності економічного росту від працівника, його потенціалу, можливостей, особливостей, здібностей, освіти (різних її видів і рівнів), професіоналізму, що перетворилося на стійкий характер. Мета статті – теоретичні та практичні засади формування нових знань про концепцію людського капіталу в умовах цифровізації. Завдання дослідження: 1) розкрити процес цифровізцаії як глобальну проблему сучасності; 2) розкрити суть концепції людського капіталу в умовах цифровізації та основні її концепти; 3) показати вплив цифровізації на розвиток людського капіталу та всіх його складових; 4) здійснити аналіз шляхів та напрямів покращення цифрових навичок людського капіталу. Методологія дослідження: сукупність методів, принципів, підходів, що дають можливість глибоко проникнути у сутність та упровадження людського капіталу на всіх рівнях управління, а саме, - синергетична, системна, структурно-функціональна, що сприяють її подальшому розвитку в умовах цифровізації. Результат дослідження. Практичні рекомендації використання удосконалення концепції людського капіталу та напрями його використання для підвищення конкурентоспроможності організацій, підприємств як умови упровадження цифровізаціїПосилання
Al`-Xalili Dzhy`m (2018). Shho dali? Vse, shho nauka znaye pro nashe majbutnye / per. z angl. M. Kly`mchuka. Ky`yiv : Ki Fond Media. 248.
Karlgaard Rich (2017). Lyuds`ky`j faktor. Sekrety` try`valogo uspixu vy`datny`x kompanij / per. z angl.. Oleny` Lyubenko. Ky`yiv: Kny`golav. 336.
Navidi Sandra (201ё8). Superxaby`. Yak finansovi elity` ta yixni merezhi keruyut` svitom / per. z angl. Lesi Staxaniv i Sergiya Gry`czayenka. Ky`yiv : Yakaboo Publishing. 368.
Makston Grem, Randers Jorgen (2017). U poshukax dobrobutu. Keruvannya ekonomichny`m rozvy`tkom dlya zmenshennya bezrobittya, nerivnosti ta zmin klimatu. Dopovid` Ry`ms`komu klubu / per. z angl. Katery`na Gumenyuk ta Yana Sotny`k. Ky`yiv : Pabulum. 320.
Makafi Endryu, Brin`olfsson Erik (2019). Mashy`na, platforma, natovp. Yak pry`borkaty` nashe majbutnye / per. z angl. Oleksandra Astashova. Ky`yiv. : Nash format. 336.
Spens Majkl (2017). Nova konvergenciya. Majbutnye ekonomichnogo zrostannya v bagatosharovomu sviti. Ky`yiv : Tempora. 352.
O' Rajli Tim (2018). Xto znaye, yaky`m bude majbutnye / per. z angl. Yuliya Kuz`menko. K. : Nash format. 448.
Andriukaitene, R., Voronkova V., Kivliuk, O., Nikitenko, V. (2017). Stanovlenie i razvitie smart-obshchestva kak vysokorazumnogo, vysokotekhnologicheskogo, vysokointellektualnogo. Gumanitarny`j visny`k Zaporiz`koyi derzhavnoyi inzhenernoyi akademiyi. Vip.71. 17-25.
Nikitenko V.O. (2013). Geokul`turni cinnosti v umovax suchasnogo svitovogo rozvy`tku: social`no-filosofs`ky`j vy`mir. Gumanitarny`j visny`k Zaporiz`koyi derzhavnoyi inzhenernoyi akademiyi. Vy`p. 54. 266-280.
Oleksenko R. I. (2015). Filosofiya rozvy`tku informacijnogo suspil`stva v epoxu globalizaciyi. Gileya: naukovy`j visny`k. Vy`p. 98. 230-232
Oleksenko R. (2015). Epoxa globalizaciyi, yiyi vply`v na informacijne suspil`stvo / R. Oleksenko. P'yata vseukrayins`ka naukova konferenciya «Suchasni social`no-gumanitarni dy`skursy`». 56-59.
Sosnin O. V., Voronkova V. G., Azhazha M. A. (2016). Filosofiya gumanisty`chnogo menedzhmentu (social`no-polity`chni, social`no-ekonomichni, social`no-antropologichni vy`miry`): navchal`ny`j posibny`k. Zaporizhzhya: Dy`ke pole. 356.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Ganna Ortina
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу