ІНФОРМАЦІЙНІ ТА ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ ЯК ЧИННИК ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ЦИФРОВОЇ ЕКОНОМІКИ ТА БІЗНЕСУ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ 4.0
Ключові слова:
інформаційні та інноваційні технології, цифрова економіка, глобалізація 4.0, інтелектуальний та технологічний прогрес, нові продукти та сервісиАнотація
Анотація. Актуальність теми дослідження в тому, що інформаційні та інноваційні технології як чинник підвищення ефективності економіки та бізнесу в умовах глобалізації 4.0 представляють сукупність норм, цінностей, поглядів, технологій та алгоритмів дії, в основі яких еволюційні зміни, що трансформують всі сфери діяльності. Інформаційні та інноваційні технології у вигляді інновацій стимулюють розвиток бізнесу і локальних економік, сприяючи підвищенню добробуту населення.
Мета статті – концептуалізація інформаційно-комп’ютерних технологій як чинника підвищення ефективності економіки та бізнесу в умовах глобалізації 4.0.Завдання дослідження:1) розкрити, як впливають інформаційні та інноваційні технології на оцифрування все більшої кількості інформації, товарів і послуг; 2) виявити місце і роль інформаційних та інноваційних технологій як потужного двигуна росту і добробуту населення; 3). показати вплив ІКТ на розвиток сучасного світу. Доведено, що інформаційні та інноваційні технології як чинник підвищення ефективності економіки та бізнесу в умовах глобалізації 4.0 та технологічної революції 4.0 складаються з великої сукупності алгоритмів, що проникають у цифровий менеджмент і формують економіку інформаційно-орієнтованого типу, що базується на інтелектуально-креативній компоненті, представленою людськими (інтелектуальними) ресурсами. Глобалізація 4.0 та технологічна революція 4.0 прискорюють всі ці процеси та вимагають їх невпинного впровадження, що приведуть до змін сучасного світу.
Наукова новизна – в аналізі нових проблем та їх структуруванні, які свідчать про те, що інформаційне забезпечення розвитку сучасних технологій та технологічних процесів робить наше життя більш комфортним. На світ майбутнього вже сьогодні слід дивитися іншими очима, так як це світ інноваторів, проривних технологічних ідей, «пришестя роботів» і штучного інтелекту, нано-і біотехнологій, що конкурують з людським мозком та вимагають нового механізму мотивації праці.
Посилання
Azhazha, M. A. (2007). Investment in education as a factor of intellectual progress // Social perspective and regional development. Zaporizhzhia: "KSK-Alliance". P. 37-40.
Al-Khalili, Jim (2017).What Next? Even scientists can’t predict the future – or can they / London: Profile Books. 248.
Everett M., Rogers (2009). Diffusion of innovations. Lane. with the English. Basil: Stark Look. House "Kyiv-Mohyla Academy". 591.
Brinolfsson, E. and Makafi, E. (2016). Druha epokha mashyn: robota, prohres ta protsvitannia v chasy nadzvychainykh sytuatsiy. Kyiv, 236.
Voronkova, Valentina, Maksimenyuk, Marina and Nikitenko, Vitalina (2016) Humanistic management in the context of phylosofic anthropology: human dimension. The new paradigm. Issue. 129. 64-76.
Voronkova, Valentina, Maksimenyuk, Marina and Nikitenko, Vitalina (2016). Humanistic Management in the Context of Philosophic Anthropology: Human Dimension / «Intellectual Archive», Ontario, Kanada. Vol. 5, No. 1. 37-38.
Christopher, S. (2018). Total automation. How computer algorithms change life. Kyiv: Our format, 280 s.
James, P., Womack, D., Jones, T. and Rus, D. (2017). The machine that changed the world.” History of line production – ark weapons "Toyota" in automotive wars. Library Lin Institute. Kyiv: Pavlum, Lean Snicit Ukraine. 388.
Kyrychenko, М. (2017). Informatiology as a component of formation of ideology of information society. Humanities Bulletin of Zaporizhzhe State Engineering Academy, 69. 105-111.
Maksimenyuk, M. and Nikitenko, V. (2016). The formation of the paradigm of informationcommunicative society as a kind of complex social systems and interactions. Humanities Bulletin of Zaporizhzhe State Engineering Academy, 66. P. 266-278.
Melnyk, V. V. (2014). Hlobalizatsiia v kulturniy sferi: teoretyko-metodolohichnyi analiz. Hileia. 86. 219-225.
Nikitenko, V. O. (2013). Modern geokultura as a geokulturnij phenomenon. Humanitarian Bulletin of Zaporizhzhia State Engineering Academy / M. of education and science of Ukraine, Zaporizhzhia State Engineering Academy. Zaporizhzhia. Issue 53. 261-270.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Alla Cherep, Valentyna Voronkova, Luai Faisal Muts, Alexander Fursìn
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Подаючи текст статті до редакції, автор погоджується з тим, що авторські права на статтю переходять до видавця, при умові, якщо стаття приймається до публікації. Авторські права включають ексклюзивні права на копіювання, розповсюдження і переклад статті.
Автор зобов’язаний:
- нести відповідальність за достовірність представленої інформації та оригінальність поданих матеріалів своєї роботи до друку;
- зберігати за собою всі авторські права і одночасно надавати збірнику наукових праць право першої публікації, що дозволяє розповсюджувати даний матеріал з підтвердженням авторства і первинності публікації у даному збірнику;
- відмова в публікації не обов’язково супроводжується роз’ясненням причини і не може вважатися негативним висновком відносно наукової і практичної цінності роботи.
Автори зберігають за собою авторські права на роботу і представляють збірнику наукових праць право першої публікації роботи, що дозволяє іншим розповсюджувати дану роботу з обов’язковим збереженням посилань на авторів оригінальної праці і оригінальну публікацію у даному збірнику.
Автори зберігають за собою право заключати окремі контрактні домовленості, що стосуються не-ексклюзивного розповсюдження версії роботи в опублікованому вигляді (наприклад, розміщення її в книгосховищі академії, публікацію в монографії), з посиланням на оригінальну публікацію в збірнику наукових праць.
Автори мають право розміщати їх роботу в мережі Інтернет (наприклад, в книгосховищі академії чи на персональному сайті) до і під часу розгляду її в даному збірнику наукових праць, так як це може привести до продуктивного обговорення її даним збірником і великої кількості посилань на дану роботу