СИСТЕМНИЙ АНАЛІЗ ЕКОНОМІКИ СТАЛОГО РОЗВИТКУ ЯК ЕКОЛОГІЧНО ЗБАЛАНСОВАНОЇ І СОЦІАЛЬНО-ОРІЄНТОВАНОЇ

Valentyna Voronkova, Natalya Metelenko, Vitalina Nikitenko, Iryna Silina

Анотація


Метою дослідження є вдосконалення концептуальної моделі системного аналізу економіки сталого розвитку як екологічно збалансованої і соціально-орієнтованої, що вимагає побудови моделі економіки такого типу, що базується на упровадженні інформаційних технологій та розширення діджиталізації (цифровізації). Використано системний аналіз  економіки сталого розвитку як екологічно збалансованої та соціально-орієнтованої; розроблено модель економіки сталого розвитку як екологічно збалансованої та соціально-орієнтованої на основі аналізу нових проблем, що пов’язані з діджиталізацією; обґрунтовано напрями діджиталізації (цифровізації) економіки сталого розвитку як екологічно збалансованої і соціально-орієнтованої. Зроблено висновок, що концептуальна модель системного аналізу економіки за доби діджиталізації є далекоглядною, гнучкою і мудрою і не підриває свої підтримуючі фізичні або соціальні системи, а задовольняє потреби населення. Штучний інтелект та інші технології можуть покращити економіку, створити нові види  праці та сприяти розширенню людських можливостей. Протягом останніх років цифрова революція (діджиталізація) трансформувала наше життя шляхом проривних технологічних ідей, перевернувши столітню бізнес-модель  компаній, та створивши економіку, де владарюють  алгоритми, які привели до  масштабних змін у роботі, бізнесі й економіці. Вдосконалено концептуальну модель системного аналізу економіки сталого розвитку за доби діджиталізації, в основі якої вивчення проблем та прогнозування показників сталості економіки.  Розроблена модель  економічного зростання економіки - екологічно збалансованої і соціально-орієнтованої, що забезпечує добробут для всіх. Модель складається з подолання множини проблем безробіття, зростаючої майнової нерівності та стрімких змін клімату


Ключові слова


діджиталізація; добробут для всіх; економічне зростання економіки; проривні технології

Повний текст:

PDF (English)

Посилання


Medouz D., Medouz D., Randers Y. (2018). Mezhi zrostannia. 30 rokiv potomu. Kyiv: Pabulum. 8-9.

Klein N. (2016). Змінюється все. Капіталізм проти клімату / Пер. з англ. Дмитра Кожедуба. К.: Наш формат. 11.

Maxton J., Randers Y. (2017). У пошуках добробуту. Керування економічним розвиткам для зменшення безробіття, нерівності та змін клімату. Київ: Пабулум. 320.

O’ Rajli Tim (2018). Hto znaye, yakim bude majbutnye / Per. z angl. Yuliya Kuzmenko. K. Nash format.448.

Ross A. (2017). The industries of the future / Per. z angl. Yuliya Kuzmenko. K.: Nash format. 55-90.

Brynjolfsson E., McAfee E. (2016). The Second Machine Age: Work, Progress and Prosperity in a Time of Brilliant Technologies. Kyiv: FUND. 78-86.

Christopher S. (2018). Total automation. How computer algorithms change life. Kyiv: Our format. 280.

Chang H.-J. (2018). 23 things they don't tell you about capitalism. Kyiv: Nash format. 296.

Dyson G. (2012). Turing’s Cathedral. New York: Pantheon. 230-239.

Vaytszeker E. U. fon, Viykman A. (2019). Come On! Kapitalizm, nedalekohlyadnist, naselennya i ruynuvannya planety. Dopovid Rymskomu kulubu. Per. z anhl. YU.Sirosh; za nauk. red. V.Vovka, V.Butka. K.: Samit-Knyna.276.


Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.


Copyright (c) 2020 Valentyna Voronkova, Natalya Metelenko, Vitalina Nikitenko, Iryna Silina

Creative Commons License
Ця робота ліцензована Creative Commons Attribution 4.0 International License.

ISSN 2708-0390 (Print) 2708-0404 (Online)